Warsztaty

 

HARMONOGRAM:

 

26 - 27  KWIETNIA 2018 -  GÖRAN MÖRKEBERG zapisy na sesje indywidualne FI Functional Integration - Integacja Funkcjonalna. 

27 - 28 - 29 KWIETNIA 2018 -  GÖRAN MÖRKEBERG zaprasza na Warsztat Feldenkraisa w Lublinie! "Oddech, stopy, oczy"SZCZEGÓŁY w dalszej części strony..

26 - 27 MAJA 2018 -  JACEK PASZKOWSKI odwiedzi Lublin z warsztatem "Biodra, miednica, kręgosłup".  SZCZEGÓŁY w dalszej części strony..

 
 

27 - 28 - 29 KWIETNIA 2018 -  GÖRAN MÖRKEBERG przylatuje do nas prosto ze Szwecji i zaprasza na Warsztat Feldenkraisa  w Lublinie, pt.:

 "Oddech, stopy, oczy…"

 Zdjęcie użytkownika Göran Mörkeberg.

Warsztat ten skupi się na oddychaniu, stopach i oczach (a przeważnie na oddychaniu i wzroku). W trakcie warsztatu łagodnie i w ciekawy sposób

będziemy zgłębiać jak OCZY I ODDYCHANIE wpływają na resztę nas.

Wiadomym jest, że bez oddychania nie możemy żyć, niewielu jednak wie, że oddech wpływa na całe nasze ciało i nasze całe życie.

Między innymi, wpływa on na to jak stoimy i jak używamy stóp. Istnieje również więź między naszymi stopami i oczami.

Oczy i stopy są połączone w kilku aspektach; traktujemy te rzeczy jak coś oczywistego i nie dbamy o nie. Stopy więzimy w ciasnych skarpetach, tkanych

nie dla stop, a dla pięknego wyglądu. Oczy zmuszamy cały dzień do gapienia się na wyświetlacze telefonów, komputerów, telewizorów. I wspieramy je często w sposób, którego nie potrzebują.

Oczu używamy w sposób, z którego nie zdajemy sobie sprawy. Istnieje siedem różnych grup mięśni poruszających każdym okiem w trakcie jego użytkowania.

Gdy wzrok się psuje, nabywamy okulary, a czasami oczom trzeba ruchu. To samo dotyczy stóp, kiedy bolą nas stopy, nabywamy ortopedyczne buty, co

osłabia stopy zamiast pozwolić im na ruch, który by je wzmocnił.

Zastosujemy ćwiczenia Metody Feldenkraisa, aby podkreślić te połączenia.

Cieszę się na możliwość wprowadzenia Was w ekscytujący świat Feldenkraisa,

oraz pokazania Wam jak nauczyć się oddychania, stania i patrzenia w sposób przyjemny.

Do zobaczenia w Lublinie, gdzie pomogę Wam poprawić Wasz wzrok, równowagę i oddychanie.

 

Göran Mörkeberg

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.feldengood.se

https://www.facebook.com/Feldengood/TERMIN: 27 - 28 - 29 kwietnia 2018

27 kwietnia (piątek)  g. 16.00 - 21.00

  28 kwietnia (sobota)  g. 10.00 - 17.00 

 29 kwietnia (niedziela)  g. 10.00 - 17.00 

  MIEJSCE: LUBLIN, 

ul. Warmińska 6

Fabryka Ruchu i Zdrowia HARMONYA 

 CENA: 650 PLN;

 Istnieje możliwość wykupienia sesji indywidualnych z Goranem w cenie 200 PLN - zachęcamy do kontaktu w celu sprawdzenia dostępności. 

 

ZAPISY: TELEFONICZNE 661 59 90 90; MAILOWE: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


26 - 27 MAJA 2018 -  Jacek Paszkowski zaprasza na warsztat pt. "Biodra, miednica, kręgosłup".

Znalezione obrazy dla zapytania jacek paszkowski


Obszar miednicy to ściśle strukturalnie i funkcjonalnie połączony z resztą - wszechświat w przestrzeni naszego ciała. Daje nam moc i dynamikę gdy jej potrzeba, może poruszać się delikatnie, minimalnie i precyzyjnie. Często gromadzimy tu także wiele napięć, z których w większości nie zdajemy sobie sprawy. Ogranicza to ruchomość w tym obszarze, swobodny przepływ ruchu, sił generowanych w ciele i umyśle. Niektórzy by powiedzieli swobodny przepływ energii. Gdy podczas lekcji ruchowych w skupieniu i akceptacji siebie szukamy lekkości w ruchu, odkrywamy nową jakość, o której często nie myśleliśmy, że może nam być dana. Dla wielu osób ten warsztat to prawdziwie transformujące doświadczenie. 

Na tym warsztacie zrobimy zarówno minimalistyczne lekcje poruszające się głównie w naszej wewnętrznej przestrzeni jak i dynamiczne lekcje dzięki którym zdobywamy przestrzeń dookoła nas. Z obu rodzajów lekcji wychodzimy bogatsi zarówno z głębszym kontaktem wewnątrz siebie jak i z większą umiejętnością poruszania się w przestrzeni dookoła.

  

Warsztat poprowadzi Jacek Paszkowski, mgr rehabilitacji od 1992, a od 2000 roku certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa. Założył i prowadzi Akademię Świadomego Ruchu, której celem jest propagowanie rozwoju osobistego, poprawa sprawności i jakości ruchu, zwiększenie dobrostanu człowieka i zdobycie narzędzi do sprawniejszego działania poprzez świadomy ruch. 

Więcej o Jacku Paszkowskim i o tym, czym się zajmuje: http://www.metoda-feldenkraisa.pl


TERMIN: 26 - 27 maja 2018 (dokładne godziny wkrótce)

  MIEJSCE: LUBLIN, 

ul. Warmińska 6

Fabryka Ruchu i Zdrowia HARMONYA 

 CENA: wkrótce


 

DWULETNIE SZKOLENIE METODY FELDENKRAISA zakończone certyfikatem

"BĄDŹ SWOIM NAJLEPSZYM TERAPEUTĄ, NAUCZ SIĘ POMAGAĆ INNYM".

prowadzi EWA PASZKOWSKA - DEMIDOWSKA 

 UWAGA, w PAŹDZIERNIKU 2017 ruszyło dwuletnie szkolenie zakończone certyfikatem.


Ruszył cykl warsztatów szkoleniowych o tym jak na co dzień korzystać z metody Feldenkraisa, tak by poprzez większą świadomość siebie, lepszy dostęp do swoich zdolności możliwości, uwierzyć w siebie bardziej. 

Rodzimy się obdarzeni olbrzymim potencjałem możliwości, zdolności, talentów, ale nie umiemy w pełni z tego skorzystać.
Praca metodą Feldenkraisa to taki rodzaj rozmowy z sobą samym, który  pozwala nam poznać siebie bardziej, uwierzyć w siebie bardziej ..  pokochać.
 
W trakcie tych warsztatów  jednocześnie próbujemy odzyskać utraconą wiedzę o sobie samym, odzyskać zagubiony kod dostępu do własnych zasobów, ale również uczymy się, jak wykorzystać tę wiedzę w życiu codziennym i pracy zawodowej.
 
 
Dla rehabilitantów, psychoterapeutów, trenerów oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, ten warsztat to kopalnia nowych możliwości .
Będziemy się tutaj uczyć jak korzystać z lekcji Moshe Feldenkraisa, jak na bazie tych lekcji tworzyć treningi, opracowywać nowe techniki do pracy z ciałem .
Będziemy się również uczyć, jak wykorzystać swój dotyk żeby ciało mniej bolało, żeby ruch stal się łatwiejszy, a życie piękniejsze...
 
  
 ZOSTAŃ WŁASNYM TERAPEUTĄ, BY MÓC SKUTECZNIEJ POMAGAĆ INNYM czyli
METODA FELDENKRAISA W PSYCHOTERAPII,  REHABILITACJI I ŻYCIU CODZIENNYMJak chodzisz, leżysz, siedzisz? Dlaczego tak, a nie inaczej posługujesz się swoim ciałem? Co sprawiło, że lubisz ten, a nie inny rodzaj muzyki, że dotyk jednego człowieka sprawia Ci przyjemność, a dotyku innego człowieka unikasz? Co wpłynęło na to, że jesteś tym kim jesteś i na ile to wynik uwarunkowań genetycznych, a na ile życiowych doświadczeń?
Jeśli zrozumiesz siebie, to łatwiej Ci będzie pomagać innym - łatwiej rozpoznasz ich potrzeby i oczekiwania. A to dobry początek, by stać się jeszcze lepszym rehabilitantem, terapeutą, opiekunem, przyjacielem.
Każdy segment, będzie dotyczył innego zagadnienia, ale według następującego planu:

piątki: poprzez lekcje ATM "Świadomość Poprzez Ruch" postaramy skupić się na sobie, poczuć siebie bardziej 
soboty: poświęcimy analizie poszczególnych lekcji ATM, co sprawiło, że poczuliśmy się inaczej, np. "który ruch wydłuża, a który niweluje napięcie"
niedziele: zastanowimy się, jak osobiste doświadczenie wykorzystać w pracy własnej lub w byciu pomocnym dla innych.
 

TERMIN 5 SEGMENTU: wkrótce

  MIEJSCE: LUBLIN, 

ul. Warmińska 6

Fabryka Ruchu i Zdrowia HARMONYA

 GODZINA:

(piątek)  g. 16.00 - 21.00

  (sobota)  g. 10.00 - 17.00 (przerwa o g. 14.00)

 (niedziela)  g. 9.00 - 14.00 

 CENA: 650 PLN (3-dniowy segment)


 TERMINY KOLEJNYCH SEGMENTÓW wkrótce (comiesięczne zjazdy) 

 

ZAPISY: TELEFONICZNE 661 59 90 90; MAILOWE: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


UWAGA: PROWADZIMY ZAPISY UCZESTNIKÓW NA KOLEJNE SZKOLENIE.

TERMIN kolejnego zjazdu: wkrótce

 

SZUKASZ NOCLEGU W LUBLINIE?

Dysponujemy zróżnicowaną bazą noclegową w samym centrum Lublina. Zarezerwuj nocleg w jednym z naszych hosteli (w ofercie m in. miejsca w pokojach wieloosobowych w cenie już od 40PLN/doba; pokoje prywatne oraz apartamenty).

 
Celem rezerwacji noclegu zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej oraz kontaktu z recepcją wybranego obiektu:
 
HOSTEL KRÓLEWSKA i APARTAMENTY KRÓLEWSKA
t. (0048) 885 383 885 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.hostelkrolewska.pl
 
FOLK HOSTEL 
t. (0048) 887 223 887 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.folkhostel.pl
 
FOTO HOSTEL
t. (0048) 885 238 885 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.fotohostel.pl
 
HOSTEL SKŁODOWSKA
t. (0048) 667 188 667/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.hostelsklodowska.pl
 
Harmonya