Warsztaty

 

HARMONOGRAM:

 

24 - 25 SIERPNIA 2019 -  GÖRAN MÖRKEBERG -"Inteligentne Ruchy".

Warsztat Metody Feldenkraisa w Lublinie. 

szczegóły w dalszej części strony..

 


Czy potrafisz ruszać się/zachowywać w inteligentny sposób?

Warsztat Feldenkraisa z Göranem Mörkebergiem  24- 25 sierpień w LUBLINIE 

Poziom umiejętności  inteligentnego bycia w relacji z własnym ciałem, poruszania się i zachowania zależy od szeregu czynników. Wszystkie związane są ze świadomością, nastawieniem, odczuwaniem, zainteresowaniem, oddychaniem, łatwością, odwracalnością, równowagą i dbaniem o siebie. Rozwijanie inteligencji swojego ciała, ruchu i zachowania jest możliwe. Dzięki przyjemnym, interesującym a czasem intrygującym ruchom można osiągnąć umiejętność pełniejszego korzystania z danego nam potencjału. Zapraszam Cię na lekcje „Świadomości Poprzez Ruch” (ATM), dyskusje oraz poszukiwania. Ponieważ właśnie one umożliwią Ci pełniejsze, bardziej inteligentne wykorzystywanie swojego ciała. Po to, by żyć łatwiej, odważniej, radośniej, bardziej kreatywnie… i w zgodzie z samym sobą. Wcześniejsze doświadczenie  w metodzie Feldenkraisa nie jest wymagane. Warsztat przyniesie wiele korzyści każdemu uczestnikowi. Bez względu na to,  czy jest wyśmienitym, zawodowym sportowcem, czy też po prostu chce nauczyć się żyć i poruszać w bardziej gibki, zdrowy i przyjemny sposób zmniejszając odczuwany dyskomfort, ból i napięcia.

TERMIN:  24 sierpnia 2019 g. 10.00 - 17.00

 25 sierpnia 2019 g. 10.00 - 16.00

  MIEJSCE: LUBLIN, 

ul. Warmińska 6

Fabryka Ruchu i Zdrowia HARMONYA 

CENA: 500 PLN

Istnieje możliwość wykupienia lekcji indywidualnych z Goranem w cenie 200 PLN.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja.

 
 

alan 

  

Jak szukać siły w połączeniu szkieletowym? Jak odnaleźć wsparcie poprzez lepszy kontakt z ziemią?

29 i 30 czerwca poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania :) 


Życie to ruch. Ruch powoduje zmianę. Nie ma rozwoju bez zmiany. 

Tę zależność dostrzegł Moshe Feldenkrais. W stworzonych przez niego ATM-ach, ruch jest narzędziem do tworzenia nowych połączeń w mózgu. 
Wykonując ruch którego jedynym celem jest on sam i rejestrując go wszystkimi zmysłami, a więc towarzysząc mu swoją uważnością - na nowo odkrywamy siebie.  Tak jak wtedy kiedy byliśmy dziećmi. 
Ruch staje się kodem dostępu do naszego genetycznego potencjału urodzeniowego, do niewykorzystanych talentów i możliwości. 
Ale kiedy uczymy się siebie w ten sposób i jako przewodnika po swoim wnętrzu używamy najgłębszych połączeń nerwowych (intercepcji), to nie tylko rozpoznajemy nowe możliwości, ale również możemy  zmieniać zapisy  w starych schematach ruchowych. Ruch staje się w ten sposób narzędziem do aktualizacji mapy naszego życia. A nawet głębiej. Do rozpoznawania swoich prawdziwych potrzeb. Do oddzielania tego co moje, od tego co zostało mi narzucone w procesie wychowania i socjalizacji. Do rozpuszczania zadawnionych traum. 
"Autoterapia Metodą Feldenkraisa" to rodzaj  laboratorium ruchu, gdzie posługując się lekcjami świadomego ruchu napisanego przez Moshe Feldenkraisa będziemy szukać siebię. 

TERMIN:  29 czerwca 2019 g. 10.00 - 17.00

 30 czerwca 2019 g. 10.00 - 15.00

bliższe szczegóły u Prowadzącej :) pod numerem 691 25 81 25

  MIEJSCE: LUBLIN, 

ul. Warmińska 6

Fabryka Ruchu i Zdrowia HARMONYA 

CENA: 350 PLN

 

DWULETNIE SZKOLENIE METODY FELDENKRAISA zakończone certyfikatem

"BĄDŹ SWOIM NAJLEPSZYM TERAPEUTĄ, NAUCZ SIĘ POMAGAĆ INNYM".

prowadzi EWA PASZKOWSKA - DEMIDOWSKA 

 UWAGA, w PAŹDZIERNIKU 2017 ruszyło dwuletnie szkolenie zakończone certyfikatem.


Ruszył cykl warsztatów szkoleniowych o tym jak na co dzień korzystać z metody Feldenkraisa, tak by poprzez większą świadomość siebie, lepszy dostęp do swoich zdolności możliwości, uwierzyć w siebie bardziej. 

Rodzimy się obdarzeni olbrzymim potencjałem możliwości, zdolności, talentów, ale nie umiemy w pełni z tego skorzystać.
Praca metodą Feldenkraisa to taki rodzaj rozmowy z sobą samym, który  pozwala nam poznać siebie bardziej, uwierzyć w siebie bardziej ..  pokochać.
 
W trakcie tych warsztatów  jednocześnie próbujemy odzyskać utraconą wiedzę o sobie samym, odzyskać zagubiony kod dostępu do własnych zasobów, ale również uczymy się, jak wykorzystać tę wiedzę w życiu codziennym i pracy zawodowej.
 
 
Dla rehabilitantów, psychoterapeutów, trenerów oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, ten warsztat to kopalnia nowych możliwości .
Będziemy się tutaj uczyć jak korzystać z lekcji Moshe Feldenkraisa, jak na bazie tych lekcji tworzyć treningi, opracowywać nowe techniki do pracy z ciałem .
Będziemy się również uczyć, jak wykorzystać swój dotyk żeby ciało mniej bolało, żeby ruch stal się łatwiejszy, a życie piękniejsze...
 
  
 ZOSTAŃ WŁASNYM TERAPEUTĄ, BY MÓC SKUTECZNIEJ POMAGAĆ INNYM czyli
METODA FELDENKRAISA W PSYCHOTERAPII,  REHABILITACJI I ŻYCIU CODZIENNYMJak chodzisz, leżysz, siedzisz? Dlaczego tak, a nie inaczej posługujesz się swoim ciałem? Co sprawiło, że lubisz ten, a nie inny rodzaj muzyki, że dotyk jednego człowieka sprawia Ci przyjemność, a dotyku innego człowieka unikasz? Co wpłynęło na to, że jesteś tym kim jesteś i na ile to wynik uwarunkowań genetycznych, a na ile życiowych doświadczeń?
Jeśli zrozumiesz siebie, to łatwiej Ci będzie pomagać innym - łatwiej rozpoznasz ich potrzeby i oczekiwania. A to dobry początek, by stać się jeszcze lepszym rehabilitantem, terapeutą, opiekunem, przyjacielem.
Każdy segment, będzie dotyczył innego zagadnienia, ale według następującego planu:

piątki: poprzez lekcje ATM "Świadomość Poprzez Ruch" postaramy skupić się na sobie, poczuć siebie bardziej 
soboty: poświęcimy analizie poszczególnych lekcji ATM, co sprawiło, że poczuliśmy się inaczej, np. "który ruch wydłuża, a który niweluje napięcie"
niedziele: zastanowimy się, jak osobiste doświadczenie wykorzystać w pracy własnej lub w byciu pomocnym dla innych.
 

TERMIN 5 SEGMENTU: wkrótce

  MIEJSCE: LUBLIN, 

ul. Warmińska 6

Fabryka Ruchu i Zdrowia HARMONYA

 GODZINA:

(piątek)  g. 16.00 - 21.00

  (sobota)  g. 10.00 - 17.00 (przerwa o g. 14.00)

 (niedziela)  g. 9.00 - 14.00 

 CENA: 650 PLN (3-dniowy segment)


 TERMINY KOLEJNYCH SEGMENTÓW wkrótce (comiesięczne zjazdy) 

 

ZAPISY: TELEFONICZNE 661 59 90 90; MAILOWE: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


UWAGA: PROWADZIMY ZAPISY UCZESTNIKÓW NA KOLEJNE SZKOLENIE.

TERMIN kolejnego zjazdu: wkrótce

 

SZUKASZ NOCLEGU W LUBLINIE?

Dysponujemy zróżnicowaną bazą noclegową w samym centrum Lublina. Zarezerwuj nocleg w jednym z naszych hosteli (w ofercie m in. miejsca w pokojach wieloosobowych w cenie już od 40PLN/doba; pokoje prywatne oraz apartamenty).

 
Celem rezerwacji noclegu zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej oraz kontaktu z recepcją wybranego obiektu:
 
HOSTEL KRÓLEWSKA i APARTAMENTY KRÓLEWSKA
t. (0048) 885 383 885 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.hostelkrolewska.pl
 
FOLK HOSTEL 
t. (0048) 887 223 887 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.folkhostel.pl
 
FOTO HOSTEL
t. (0048) 885 238 885 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.fotohostel.pl
 
HOSTEL SKŁODOWSKA
t. (0048) 667 188 667/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.hostelsklodowska.pl
 
Harmonya